تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۱ | ۱۳:۱
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مرودشت
پیام فرماندار ویژه شهرستان مرودشت به مناسبت هفته کتاب خوانی
دکتر خوشبخت فرماندار ویژه شهرستان مرودشت : کتاب می‌تواند به‌عنوان وسیله‌ای مطمئن و کارآمد در بهینه‌سازی و پالایش فضای فرهنگی جامعه مورداستفاده قرار گیرد.
پیام فرماندار ویژه شهرستان مرودشت به مناسبت هفته کتاب خوانی
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مرودشت، دکتر اسماعیل خوشبخت در پیامی، فرارسیدن هفته کتاب و کتاب خوانی را تبریک گفت.
 
فرماندار ویژه شهرستان مرودشت در این پیام بیان داشت: سوگندِ خداوند متعال به "قلم"  و روایاتی مانند "إِنَّ قَوامَ أُمُورِ الدِّیْنِ وَ الدُّنْیا بِشَیْئَیْنِ القَلَمِ وَ السَّیْفِ وَ السَّیْفُ تَحْتُ الْقَلَمِ"؛ (پایه امور دین و دنیا بر دو چیز است: قلم و شمشیر و شمشیر زیر پوشش قلم قرار دارد) مبیّن جایگاه ویژه علم و دانش و اهمیت کتابخوانی در دین انسان ساز اسلام است.
 
وی با بیان اینکه کتاب، سرچشمه‌ی حرکت بشریت در جهت تکامل علمی و معنوی و نیل به معرفت است و از همین روی خداوند متعال معجزه حضرت خاتم الانبیا(ص) را کتاب قرار داده است گفت: کتاب، حافظ و احیاکننده تفکر و گنجینه بی بدیلی است که طالبان علم، اندیشه و حقیقت را سیراب می کند و امروز این کتاب است که می‌تواند به‌عنوان وسیله‌ای مطمئن و کارآمد در بهینه‌سازی و پالایش فضای فرهنگی جامعه مورداستفاده قرار گیرد.
 
دکتر خوشبخت تصریح کرد: گواه این موضوع، جوامعی است که با کتاب، انس و الفت داشته و به تعبیری، راه توسعه خود را از مسیر کتاب و کتابخوانی جستجو کرده‌اند و در مسیر موفقیت گام برداشته‌اند.
 
رئیس شورای کتابخانه های عمومی شهرستان مرودشت ادامه داد: در زمانی که دشمنان، در عرصه های گوناگون فرهنگی، سیاسی و اقتصادی، جوانان و نوجوانان این مرز و بوم را آماج حملات لئیمانه قرار داده اند ضرورت توجه به کتاب و ترویج فرهنگ کتاب خوانی بیش از پیش احساس می شود.
 
وی در پایان ابراز امیدواری کرد با ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و تقویت پیوند جامعه و کتاب، شاهد بالندگی، پویایی و شکوفایی هرچه بیشتر استعدادها و رشد و تعالی میهن عزیز اسلامی باشیم.
 
روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مرودشت 
منبع : فرمانداری شهرستان مرودشت
93598