۱۴۰۱/۰۸/۳۰
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مرودشت

محیط زیست، عرصه گسترده و ارزشمندی از ظرفیت ها و استعدادهای بی شمار و متنوع است

دکتر خوشبخت فرماندار ویژه شهرستان مرودشت: مثلث تولید، مصرف و محیط زیست باید در تمام شئون و مراحل توسعه صنعتی و سرمایه گذاری، بعنوان یک اصل مهم و غیرقابل عدول، مدنظر قرار گیرد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مرودشت، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس با حضور در فرمانداری، با فرماندار ویژه شهرستان مرودشت دیدار و گفتگو کرد.
 
دکتر اسماعیل خوشبخت در این جلسه که باحضور معاونین اداره کل حفاظت محیط زیست استان و مدیر این اداره در شهرستان مرودشت برگزار شد با تاکید بر اهمیت حفاظت از محیط زیست و ضرورت توجه و جلوگیری از اقداماتی که منجر به آسیب به محیط زیست می شود گفت:  محیط زیست، عرصه گسترده و ارزشمندی از ظرفیت ها و استعدادهای بی شمار و متنوع است که در صورت حفاظت و استفاده صحیح و به دور از آسیب، می تواند در توسعه اقتصادی و اشتغال زایی، کارساز و موثر باشد.
 
وی افزود: حمایت و حفاظت از محیط زیست، یک وظیفه همگانی است چرا که محیط زیست عاملی است که بصورت مستقیم بر روی تمام شئون زندگی انسان ها تاثیر گذار است. فرماندار ویژه شهرستان مرودشت با اشاره به کاهش چشمگیر میزان بارندگی طی سالیان گذشته و وقوع خشکسالی، بر لزوم حرکت به سمت توسعه صنعتی به منظور اشتغال زایی و جبران خسارات ناشی از خشکسالی _در شهرستان مرودشت که به درستی به عنوان قطب کشاورزی در سطح استان و کشور زبانزد است_ تاکید کرد و افزود: در مباحث مربوط به توسعه اقتصادی و صنعتی و همچنین اصلاح الگوی کشت، مسئله ای که از ابتدا باید مدنظر قرار گیرد حفاظت از محیط زیست است و باید طرح های ارائه شده و در حال اجرا به نحوی باشد که آسیب یا تهدیدی را متوجه محیط زیست نکند علاوه بر آن باید از تکنولوژی هایی در این زمینه استفاده شود که دوست دار محیط زیست محسوب می شوند.
 
وی تصریح کرد: مثلث تولید، مصرف و محیط زیست باید در تمام شئون و مراحل توسعه صنعتی و سرمایه گذاری، بعنوان یک اصل مهم و غیرقابل عدول، مدنظر قرار گیرد و در توسعه واحدهای تولیدی و صنعتی نیز باید مسائل محیط زیستی رعایت شود. فرماندار ویژه شهرستان مرودشت با اذعان به اینکه امروز، زباله و بازیافت آن، بعنوان یک فرصت سرمایه گذاری شناخته می شود گفت: سرمایه گذاری در این حوزه علاوه بر  کمک به حفاظت از محیط زیست و دیگر منافع عمومی، سودآوری بالایی دارد و لذا توجه به این مهم و اطلاع رسانی و تسهیل حضور سرمایه گذاران در این بخش بسیار ضروری است. وی در ادامه تاکید کرد: کارشناسان و بازرسان سازمان حفاظت از محیط زیست به منظور انجام اقدامات پیشگیرانه جهت جلوگیری از تخریب محیط زیست بصورت مداوم از واحدهای صنعتی و تولیدی بازدید بعمل آورند. 
 
گفتنی است در ادامه این جلسه عطا پورشیرزاد مدیرکل سازمان حفاظت محیط زیست استان فارس در خصوص مسائل زیست محیطی استان و شهرستان مطالبی عنوان نموده و در ادامه مسائل و مشکلات محیط زیستی شهرستان مرودشت مطرح و تصمیمات لازم در این خصوص اتخاذ و به ادارات ذیربط ابلاغ گردید.
 
روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مرودشت


منبع : فرمانداری شهرستان مرودشت

کد خبر : 93997
بازدید : ۱۰
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است