۱۴۰۱/۰۸/۲۳
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مرودشت

پیام فرماندار ویژه شهرستان مرودشت به مناسبت هفته کتاب خوانی

دکتر خوشبخت فرماندار ویژه شهرستان مرودشت : کتاب می‌تواند به‌عنوان وسیله‌ای مطمئن و کارآمد در بهینه‌سازی و پالایش فضای فرهنگی جامعه مورداستفاده قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مرودشت، دکتر اسماعیل خوشبخت در پیامی، فرارسیدن هفته کتاب و کتاب خوانی را تبریک گفت.
 
فرماندار ویژه شهرستان مرودشت در این پیام بیان داشت: سوگندِ خداوند متعال به "قلم"  و روایاتی مانند "إِنَّ قَوامَ أُمُورِ الدِّیْنِ وَ الدُّنْیا بِشَیْئَیْنِ القَلَمِ وَ السَّیْفِ وَ السَّیْفُ تَحْتُ الْقَلَمِ"؛ (پایه امور دین و دنیا بر دو چیز است: قلم و شمشیر و شمشیر زیر پوشش قلم قرار دارد) مبیّن جایگاه ویژه علم و دانش و اهمیت کتابخوانی در دین انسان ساز اسلام است.
 
وی با بیان اینکه کتاب، سرچشمه‌ی حرکت بشریت در جهت تکامل علمی و معنوی و نیل به معرفت است و از همین روی خداوند متعال معجزه حضرت خاتم الانبیا(ص) را کتاب قرار داده است گفت: کتاب، حافظ و احیاکننده تفکر و گنجینه بی بدیلی است که طالبان علم، اندیشه و حقیقت را سیراب می کند و امروز این کتاب است که می‌تواند به‌عنوان وسیله‌ای مطمئن و کارآمد در بهینه‌سازی و پالایش فضای فرهنگی جامعه مورداستفاده قرار گیرد.
 
دکتر خوشبخت تصریح کرد: گواه این موضوع، جوامعی است که با کتاب، انس و الفت داشته و به تعبیری، راه توسعه خود را از مسیر کتاب و کتابخوانی جستجو کرده‌اند و در مسیر موفقیت گام برداشته‌اند.
 
رئیس شورای کتابخانه های عمومی شهرستان مرودشت ادامه داد: در زمانی که دشمنان، در عرصه های گوناگون فرهنگی، سیاسی و اقتصادی، جوانان و نوجوانان این مرز و بوم را آماج حملات لئیمانه قرار داده اند ضرورت توجه به کتاب و ترویج فرهنگ کتاب خوانی بیش از پیش احساس می شود.
 
وی در پایان ابراز امیدواری کرد با ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و تقویت پیوند جامعه و کتاب، شاهد بالندگی، پویایی و شکوفایی هرچه بیشتر استعدادها و رشد و تعالی میهن عزیز اسلامی باشیم.
 
روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مرودشت 


منبع : فرمانداری شهرستان مرودشت

کد خبر : 93598
بازدید : ۱۶
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است