۱۴۰۱/۰۸/۲۲
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مرودشت

افزایش روستاهای تحتِ پوششِ طرح اشتغالزاییِ بنیاد برکت

دکتر خوشبخت فرماندار ویژه شهرستان مرودشت: ادارات و بانک ها، جهت جذب اعتبارات، نسبت به معرفی و تسهیل متقاضیان و روند اخذ وام اقدام کنند/

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مرودشت، کارگروه اشتغال و سرمایه گزاری شهرستان به ریاست فرماندار ویژه مرودشت برگزار شد.
 
دکتر اسماعیل خوشبخت در این جلسه که با حضور مدیران ادارات و روسای شعب بانک های عامل شهرستان  برگزار شده بود با اشاره به تسهیلاتِ تکلیفیِ مشاغل خانگی و اشتغالزایی، از ادارات کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی، صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان خواست نسبت به اطلاع رسانی و معرفی متقاضیان به بانک های عامل جهت دریافت تسهیلات اقدام کنند. وی افزود: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و دستورات رئیس جمهور محترم حضرت آیت اله دکتر رئیسی در خصوص جوانی جمعیت و تسهیل و تشویق ازدواج و فرزندآوری و همچنین اشتغالزایی و محرومیت زدایی گفت: بانک های عامل، تخصیص و افزایش اعتبارات را در سطح استان بصورت جدی و تا حصول نتیجه پیگیری نمایند.
 
فرماندار ویژه شهرستان مرودشت افزود: با توجه به اهمیت بالای موضوع،  از تمام ظرفیت ها جهت تحقق این امر استفاده کنید. وی تصریح کرد: بخشی از مسئله پایین بودن تعداد تسهیلات دریافتی از بانک ها، بدلیل نواقص پرونده متقاضیان است لذا تمام تلاش خود را جهت رفع نواقص و تسهیل روند دریافت تسهیلات به کار گیرید، اما در مواردی که قانوناً راهی برای رفع نقص پرونده متقاضی وجود ندارد در صورت اتمام مهلت ١۵ روزه، نسبت به معرفی فرد جایگزین اقدام کنید تا بدلیل عدم اخذ تسهیلات، اعتبارات شهرستان برگشت نخورد.
 
رئیس کارگروه اشتغال و توسعه شهرستان مرودشت افزود: بنیاد برکت و طرح اشتغالزایی این نهاد در روستاها، فرصت ارزشمندی است و لذا تمامی مدیران و روسای دستگاه های اجرایی، نسبت به اجرای آن اهتمام جدی داشته باشند و شرایط معرفی و روند تشکیل پرونده متقاضیان را تسهیل نمایند.
 
وی افزود: تاکنون متقاضیان بسیاری در سطح روستاهای شهرستان طرح های خود را به این نهاد ارائه کرده اند و تشکیل پرونده داده اند که بزودی جهت دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی خواهند شد. فرماندار ویژه شهرستان مرودشت خاطرنشان کرد: با توجه به وسعت و جمعیت بالای شهرستان، طی رایزنی های انجام شده، تعداد روستاهای تحت پوشش این طرح افزایش یافته است.
 
گفتنی است، در ادامه این جلسه آل سعدی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گزارشی از میزان اعتبارات و تسهیلات پرداختی و همچنین آخرین وضعیت متقاضیان اشتغازایی بنیاد برکت ارائه کرد.
 
روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مرودشت 


منبع : فرمانداری شهرستان مرودشت

کد خبر : 93491
بازدید : ۳۰
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است