۱۴۰۱/۰۸/۰۳
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مرودشت

عشایر غیور و شجاع، همواره در تمامی برهه های حساس تاریخی، پیشقدم بوده اند

بخش اعظمِ جمعیتِ شهرستان مرودشت، از جامعه و اصالتِ عشایری هستند و این موضوع، بر اهمیت رسیدگی به مسائل حوزه عشایری در مرودشت، افزوده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مرودشت، جلسه هم اندیشی معتمدین عشایری و فرماندار ویژه شهرستان مرودشت برگزار شد.
 
دکتر اسماعیل خوشبخت در این جلسه گفت: از نخستین روزهای حضورم در شهرستان مرودشت، با همکاری استانداری محترم فارس، نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی و ادارات متولی، با بررسی مشکلات و مسائل عشایر، اجرای پروژه های مهمی مانند پروژه آبرسانی به عشایر کنج کائیدی را پیگیری کرده ایم که اجرای آن باحضور جناب آقای دکتر ایمانیه استاندار محترم فارس کلنگ زنی شد. وی با تاکید بر لزوم پیگیری و رفع مشکلات عشایر گفت: بخش اعظمِ جمعیتِ شهرستان مرودشت، از جامعه و اصالتِ عشایری هستند و این موضوع، بر اهمیت رسیدگی به مسائل حوزه عشایری در مرودشت، افزوده است.
 
فرماندار ویژه شهرستان مرودشت با اذعان به اینکه سبک زندگی بشریت، در گذشته، در تمامِ نقاط جهان، به جوامع عشایری بازمیگردد گفت: عشایر غیور و شجاع، همواره در برهه های حساس تاریخی مانند پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و همچنین در حوزه های مهمی چون برقراری و حفظ امنیت و دفاع از آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، پیش قدم بوده اند.
 
رئیس شورای تامین شهرستان مرودشت خاطرنشان کرد: یکی از اقشارِ همسو و همراه با روحانیت، عشایر اند که همواره ارتباطی نزدیک با جامعه روحانیت داشته اند. وی یکی از دلایل گرایش برخی از جوانان و نوجوانان به فرهنگِ پوچ گرایی و مصرف گرایی غربی را دور شدن از اصالت اسلامی و ایرانی دانسته و افزود: خلوص و همتی که در اصالت عشایری وجود دارد موجب پرورش جوانان برومند، شجاع و باپشتکاری در جامعه عشاری شده است و این فرهنگ اصیل می‌تواند بعنوان الگویی بی بدیل در تمام شئون جامعه و بویژه در مناطق شهری مورد استفاده قرار گیرد.
 
دکتر خوشبخت با اشاره به برخی مسائل، مشکلات و مطالبات مطرح شده توسط معتمدین عشایری حاظر در جلسه گفت: در بحث تامین سوخت، شرکت نفت و اداره امور عشایر شهرستان بصورت ویژه، موضوع را پیگیری نمایند چرا که یکی از مطالبات اصلی عشایر است. وی افزود: با رایزنی های فراوان، موفق شدم سهمیه بیمه عشایری شهرستان را به پنج هزار نفر افزایش دهیم اما تاکنون استقبال خوبی از آن نشده است و با توجه به خطرات و بیماری هایی که ممکن است متوجه عشایر بویژه در زمان کوچ باشد لازم است معتمدین اطلاع رسانی کافی در خصوص این فرصت بی نظیر انجام دهند.
 
گفتنی است در این جلسه که باحضور اعتمادی رئیس امور عشایر شهرستان مرودشت برگزار شد، معتمدین عشایری حاظر، به بیان نقطه نظرات و مسائل و مشکلات جامعه عشایری پرداختند.
 
روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مرودشت


منبع : فرمانداری شهرستان مرودشت

کد خبر : 92485
بازدید : ۲۱
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است