۱۴۰۱/۰۷/۳۰
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مرودشت

محیط زیست، آئینه تمام نمای گذشته، حال و آینده است.

فرماندار ویژه شهرستان مرودشت در جلسه معارفه رئیس جدید اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان مرودشت: محیط زیست، آئینه تمام نمای گذشته، حال و آینده است.
 
جلسه تکریم و معارفه روسای سابق و جدید اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مرودشت برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مرودشت، جلسه تکریم و معارفه روسای سابق و جدید اداره حفاظت محیط زیست با حضور فرماندار ویژه شهرستان مرودشت، معاون مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس و جمعی از مدیران شهرستان برگزار شد.
 
دکتر اسماعیل خوشبخت در این جلسه با تاکید بر لزوم توجه ویژه به محیط زیست و اصلاح نوعِ نگاه به این حوزه گفت: متاسفانه برخی افراد با نگاهی تجملاتی و بعنوان مسئله ای غیرمهم به محیط زیست می‌نگرند در صورتی که باید نگاه به محیط زیست، نگاهی حیاتی باشد. وی افزود: اصل پنجاهم قانون اساسی، به محیط زیست اشاره دارد که نشان دهنده اهمیت بالای محیط زیست و حفاظت از آن در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دارد.
 
فرماندار ویژه شهرستان مرودشت با تاکید بر اینکه وظایف و عملکرد سازمان حفاظت از حیط زیست، علاوه بر محافظت باید شامل ترمیم آسیب های گذشته به محیط زیست باشد گفت: محیط زیست، آئینه تمام نمای گذشته، حال و آینده است. وی تصریح کرد: متاسفانه بدلیل آن که برخی، محیط زیست را موجودی بی زبان می شناسند، به آن ظلم روا میدارند در حالی که محیط زیست، موجودی زنده و نیازمند توجه و مراقبت است.
 
رئیس شورای تامین شهرستان مرودشت افزود: علاوه بر برخورد با متخلفین و آسیب زنندگان به محیط زیست، باید از راهکارهای تشویقی نیز برای افرادی که همیار و همراه محیط زیست هستند استفاده شود. وی خاطرنشان کرد: سازمان های مردم نهاد، بعنوان بازوان قدرتمندِ دولت، می توانند یاری گر و همراه بسیار خوبی در حوزه حفاظت از محیط زیست باشند بویژه که در سطح کشور و همچنین شهرستان مرودشت شاهد فعالیت های مفید و موثر سمن هایِ محیط زیستی هستیم.
 
دکتر خوشبخت با ابراز تاسف از مغفول ماندن اهمیت آموزش های محیط زیستی گفت: بسیاری از تخریب ها و تعرض ها به محیط زیست، بدلیل عدم وجود آموزش های محیط زیستی است، لذا باید با انجام تفاهم نامه هایی مابین سازمان های حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی با آموزش و پرورش و دانشگاه ها، آموزش های لازم در این خصوص داده شود. رئیس کارگروه کشاورزی، آب و منابع طبیعی شهرستان مرودشت اذعان داشت: خسارت های وارده به محیط زیست، اقتصاد سنجی شود تا مردم و صنعت گران متوجه شوند چه میزان خسارت به محیط زیست و سلامت جامعه وارد می آید. دکتر خوشبخت در پایان، با تقدیر از زحمات و تلاش های محمد زمان سلطانی، رئیس سابق، برای یوسف حسنی، رئیس جدید اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مرودشت آرزوی موفقیت نمود.
 
گفتنی است در ادامه این جلسه از اقدامات و تلاش های محمد زمان سلطانی قدردانی و یوسف حسنی بعنوان رئیس جدید اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان مرودشت معارفه شد.
 
روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مرودشت


منبع : فرمانداری شهرستان مرودشت

کد خبر : 92315
بازدید : ۴۳
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است